Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kam v okolí?

 

Orlické hory mají svůj nynější název podle řeky Orlice od roku 1836. Jsou jedním z pohoří tzv.Sudetské soustavy s nejvyšším vrcholem Velkou Deštnou 1115 m n.m.
V oblasti není rozvinut žádný větší průmysl, postupně dochází k vyššímu podílu služeb v návaznosti na oživení cestovního ruchu.Orlické hory  jsou vděčnou turistickou oblastí,
nabízející návštěvníkům čistý vzduch,množství značených turistických cest,kvalitní letní i zimní rekreaci.
Orlický region,kam zasahují Orlické hory a podhůří Jeseníků,je bohatý na přírodní krásy a památky.Jeho dominantou je Králický Sněžník (1423 m n.m.),jehož vrcholem prochází státní hranice s Polskem a historická hranice Čech, Moravy a Kladska. Nedaleko vrcholu pramení řeka Morava.

Pramen řeky Moravy                            

 

 

Doporučujeme vám navštívit:

 

Stezku v oblacích

www.dolnimorava.cz/stezka-v-oblacich/

 

 

 

 

České Petrovice ( vzdálenost necelé 2 km )

Hlavním lákadlem tohoto místa je sportovní areál,který nabízí dětem i dospělým letní i zimní zábavu.

více na: www.ceskepetrovice.com

 

Jak to u nás vypadá v ziměHorské terénní káry

 

 

  

 Přehradní nádrž Pastviny ( vzdálenost 5 km )
Vodní dílo Pastviny bylo vybudováno v letech 1933-1938 na řece Divoká Orlice z důvodu regulace vod řeky při jarním tání a prudkých deštích.
Pastvinská přehrada je oblíbená nejen mezi rybáři a vyznavači vodních sportů /plavání,windsurfing,kanoistika,potápění/, ale i pro běžnou rekreaci.

Určitě využijte možnosti jízdy na horských koloběžkách,více na:

http://www.horskekolobezky.wz.cz/ 

Pastvinská přehrada

Naučnou stezku Zemská brána ( 45 minut pěšky lesem )
Chráněný přírodní výtvor Zemská brána se rozkládá na ploše 88 ha v údolí Divoké Orlice. Leží mezi Bartošovicemi v Orl.horách a Kláštercem nad Orlicí v nadmořské výšce 495 - 620 m.
Kamenný most dotvářející pojem Zemské brány je severní hranicí zřizované státní přírodní rezervace.Byl postaven v letech 1900 - 1903 italskými staviteli.Údolí se otevírá k polské straně,odtud název Zemská brána. Postupné zvětrávání skal dalo vzniknout mohutným balvanovým sutím v řečišti. Pašerácká lávka,která dříve opravdu sloužila k přenášení zboží a Ledříčkova skála s jeskyňkou jenom dotvářejí kouzlo Zemské brány a spolu s překrásnou přírodou zvou k výletům a procházkám.

Kamenný most v Zemské bráně

Pašerácká lávka

Králickou pevnostní oblast
Nejsilněji opevněné území Republiky československé a jeden z nejvíce opevněných úseků hranic v Evropě představovala ve 30.letech 20.století oblast okolo městečka Králíky,zejména prostor mezi kótou Maliník a Adam. Na poměrně malém území tu kromě lehkých objektů a pěchotních srubů byly vybudovány také tři mohutné dělostřelecké tvrze s rozsáhlými podzemními prostory. Dělostřelecká tvrz "Bouda" u Suchého vrchu je zpřístupněna veřejnosti. Návštěvníci shlédnou monument z betonu a oceli vyjadřující odhodlání národa bránit svou vlast a projdou stovky metrů chodeb hluboko ve skalním masívu. Přístupová trasa např. po značených turistických cestách od parkoviště u chaty na Suchém vrchu (červená 3 km) nebo ze zastávky ČD v Mladkově (červená 6km) či po zelené z Lichkova od stanice ČD 7 km .

Tvrz "Bouda"
 

Rozhledny
Suchý vrch - nejvyšší hora zalesněného hřbetu v Bukohorské hornatině.Je výletním místem umožňujícím výhled na Bystřické hory,do Klodské kotliny,na Králický Sněžník,Jeseníky s Pradědem 1492m,Bukovou horu, Studenecké skály a vrch Adam 765 m
Tyršova rozhledna zvaná Rozálka-Žamberk. Val u Králík. Křížový vrch u Červené vody.Vrbice -dřevěná rozhledna.Rozhledna Andrlův Chlum -Ústí n/Orl.

Rozhledna Suchý vrch

Sportovní areál Pod Černým lesem Žamberk
s koupalištěm,tobogány a vířivkou,minigolfem,tenisovými kurty a restaurací

Památky
poutní klášter na Hoře Matky Boží u Králík,dům "Na Sboru" památník Jednoty bratrské v Kunvaldě,rodný dům vynálezce hromosvodu Prokopa Diviše v Žamberku ...

Lyžařské areály
běžecký areál Buková hora - Suchý vrch- 60 km upravovaných běžeckých stop, ski areál České Petrovice (vzdálenost 2 km), ski areál Čenkovice,Ski Sněžník Dolní Morava a další.

Cyklotrasy krajem Orlic - 400km značených tras

Hrad Potštejn
trosky hradních budov -ukázka vývoje hradní architektury,kaple sv.Jana Nepomuckého
v  létě pořádá pravidelná vystoupení v prostorách hradu. Informace např. na www.pernstejni.cz/akce

Muzea a galerie
Deštné v Orlických horách - muzeum zimních sportů,turistiky a řemesel
Králíky - Vojenské muzeum. Muzeum čs. opevnění
Letohrad - Muzeum řemesel
Vamberk -Muzeum krajky
Uhřínov - Villa Nova - středisko experimentální archeologie
Rychnov nad Kněžnou - Muzeum a galerie Orlických hor. Židovské muzeum Podorlicka


 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist
aktualizováno: 08.03.2018 12:36:08